KONST / Litografier / Litografier 15338255
nr 1533 8255
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Litografier, 10 st, Oramade lösa blad. Signerad, daterad -79, bladets mått: 29x36 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 april 2023
kl 20:03:42
10/4 19:05:35
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås